Sturada.png

вул. Павла Каспрука,2, тел\факс (0372)56-70-47

Ми у Facebook     insta Ми у Instagram

Українка у фокусі ХХІ століття

Наші роботи в обласному конкурсі мистецької акції-реконструкції з відтворення історії життя Лесі Українки «Українка у фокусі ХХІ століття»
- Світлина № 1 «Леся Українка і Буковина»
Справа Леся Українка, а зліва – Єва Грицаєва, студентка коледжу спеціальності «Архітектура та містобудування»
…. Леся Українка виявляла великий інтерес до нашого краю. Її чоловік Климент Квітка писав у своїх спогадах: «Леся з дитячих літ любила Буковину і про поїздку туди мріяла». Незабаром давня мрія поетеси здійснюється. У середині квітня 1901 року вона приїжджає в гості до Ольги Кобилянської в Чернівці. Вдруге письменниця відвідала наш край у червні 1903 року.
Від відвідання Буковини у Лесі Українки залишилися добрі враження. В листі до Михайла Павлика поетеса пише: « Я ще посиджу на Буковині, бо мені якось добре тут»…..
- Світлина №2 «Чернівці в моєму серці»
Зліва – Єва Грицаєва, студентка коледжу спеціальності «Архітектура та містобудування», а справа Леся Українка.
…. Леся Українка була вражена красою нашого міста, його величною архітектурою, гостинністю жителів. У листі до рідних у квітні 1901 року вона писала про Чернівці: «Місто не дуже велике…, але симпатичне і чистеньке, ціле на горі, околиця дуже гарна, якась ідилічна…» Тут поетеса пише нові твори, які 1902 року вийшли в Чернівцях окремою збіркою під назвою «Відгуки».
Наш край став Дочці Прометея настільки дорогим і рідним ,що в одному з листів до своєї знайомої вона зазначає: «Привітним буковинцям я завжди готова служити словом і ділом, оскільки се у моїй силі»…..
Likr1
Likr2